SHAIRAD SANAT
SHAIRAD SANAT
SHAIRAD SANAT
رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric)

رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric)

رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) از محصولات شرکت اشنایدر الکتریک، ساخت کارخانه تله مکانیک فرانسه بوده و در کشورهای اتریش، اندونزی، چین تولید می گردند.

شرکت تله مکانیک در حدود 45 سال است که تولید رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) را آغاز نموده و این محصولات در پروژهای بسیار حساس مانند کلیه پروژهای شرکت توتال فرانسه مورد استفاده قرار گرفته و سربلند بوده است.

در تعریفی ساده میتوان گفت که رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) یک کلید الکترومکانیکی است، که با تحریک بوبین (سیم پیچ ) کنتاکت های آن تغییر وضعیت می دهند.

رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) از دو قسمت مجزا تشکیل شده اند که کاملاً از یکدیگر مستقل می باشند. قسمت اول در واقع بوبین رله می باشد که این بوبین می تواند مستقل از پایه رله و یا بصورت کامپکت وجود داشته باشد و قسمت دوم رله همان پایه رله می باشد.

رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) امروزه در صنعت کاربرد زیادی را به خود اختصاص داده اند. رله  های اشنایدر الکتریک بیشتر در مدارات فرمان مورد استفاده قرار می گیرند، تقریبا در تمام ادواتی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ازرله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) استفاده می شود.

یکی از مزیت های رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) این است که با استفاده از آن می توان با توان جریان پایین، فرمانی با جریان بالاتر بدست آورد.

به عبارت دیگر می توان گفت که رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) به عنوان یک تقویت کننده نیز به حساب می آید.

رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) بسته به نوع ساختار، دارای 2 پایه برای تغذیه بوبین و یک یا چند تیغه ی COM (مشترک) و یک یا چند تیغه بسته (NC) و یک یا چند تیغه باز (NO) می باشند.

یکی از کاربردهای مهم رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric)، استفاده از آن ها در مسیر فرمان خروجی PLC می باشد. این امر باعث جلوگیری از معیوب شدن کنتاکت های خروجی PLC در اثر جریان بالا و یا اتصال کوتاه می شود.

از این رو خروجی PLC را به بوبین یک رله خارجی متصل کرده و از تیغه های رله خارجی برای فرمان دادن به مصرف کننده استفاده می کنند. در این شرایط، اگر برای مصرف کننده اتفاقی بیفتد به رله خارجی صدمه وارد می شود و می توان به راحتی رله های الکترومکانیکی اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) را تعویض کرد در صورتیکه اگر رله های داخلی PLC معیوب شوند به راحتی قابل تعمیر نیستند.

1.            فنر

2.            سیم پیچ جهت مگنت کردن تیغه ها

3.            تیغه های کنتاکت

4.            هسته آهنی

1.            ولتاژ و جریان تحریک بوبین رله

2.            ولتاژ قابل تحمل کنتاکت ها

3.            تعداد تیغه ها

4.            شکل ظاهری رله

شایراد صنعت نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش و همچنین مجری پروژهای شرکت اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) فرانسه در ایران استفاده از محصولات گسترده اشنایدر الکتریک (Schneider-Electric) را در صنعت، به علت داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب به عنوان بهترین راه حل ممکن، پیشنهاد می کند .


shairadShairad Sanat
shairad2020/01/18
Share

Contact